Bir Firmayla Daha Ortak Eğitim Protokolü İmzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Yapılcan Motorlu Araçlar firması arasında Ortak Eğitim Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Ortaköy Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) eğitim gören 10 öğrenci firmada çalışarak teorik bilgiyi pratize edebilecek.

Ortak Eğitim Programının öğrencilerin mesleki deneyim kazanması ve çalışma ortamına doğrudan katılımı açısından çok değerli olduğunu dile getiren Rektör Şahin, farklı okul ve bölümlerin bu programa dâhil edildiğini belirtti. Ortaköy MYO’nun da sürecin bir parçası olduğunu kaydeden Şahin, “Öğrencilerimiz, imzaladığımız bu protokolle birlikte, son yarıyılı Yapılcan Motorlu Araçlar firmasında çalışarak geçirecek ve mezun olacak. Protokolün gerçekleşmesine katkı sunan kıymetli iş insanı Nurettin Yapılcan ve Ortaköy MYO Yöneticisi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. İş insanı Nurettin Yapılcan da böyle bir çalışmanın içerisinde yer almaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Yapılan kısa açıklamaların ardından protokol metni imzalandı.

Ortak Eğitim Programı, belirli bir not ortalamasına sahip öğrencilerin, lisans düzeyinde son iki yarıyılını, ön lisans düzeyinde ise son yarıyılını, anlaşmalı firmalarda çalışarak mezun olmasını sağlıyor.

9066