Kamu Etik Kurulu Toplantısı ASÜ’de Yapıldı

Aksaray Valiliğinin düzenlediği “Kamu Etik Kurulu Toplantısı,” Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Zerrin Güngör’ün de katılımıyla Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında bir selamlama konuşması yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ASÜ’nün Türkiye’nin genç, dinamik ve yenilikçi üniversitelerinden birisi olduğunu belirtti. Akademik bakımdan kapasiteyi ve kaliteyi arttırmaya dönük çalışmaların sürdüğünü belirten Arıbaş, kamu hizmetlerinin belirlenen etik değerler ekseninde yürümesi konusuna da ciddi bir ihtimam gösterdiklerini vurguladı. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Zerrin Güngör ise kamu görevlilerinin, görevlerini icra ederken dürüstlük, nezaket, tarafsızlık, hakkaniyet ve kamu yararını gözetme gibi etik değerlere uygun biçimde davranmaları gerektiğini ifade etti. Kamuda etiğe dayalı bir yönetim sisteminin oluşturulması adına çeşitli çalışmalar yaptıklarına da dikkat çeken Güngör, eğitim çalışmaları ve konferansların bu faaliyetler arasında yer aldığını belirtti. Toplantı, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Ömürgönülşen’in “Kamu Yönetiminde Etik ve Etik Davranış İlkeleri” başlıklı konferansıyla tamamlandı.

Etkinliğin ardından Kurul Başkanı Zerrin Güngör, Rektör Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti. Arıbaş, gerçekleşen ziyarette Güngör’e plaket takdiminde bulundu.

1987