Kampüsteki Çalışmaların Standartlara Uygunluğu Denetleniyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste farklı alanlara ilişkin yapılan faaliyetlerin standartlara uygun olması ve bunların belgelendirilmesi sürecinin devam ettiğini söyledi. 

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Konya Bölge Koordinatörlüğü temsilcileri Baştetkikçi Kerim Parlak, Tetkikçi Mustafa Tıkansak ve TSE Aksaray İl Temsilcisi İsmail Karaca Rektör Şahin’i ziyaret etti. “ISO 9001 Birinci Gözetim ve Tetkik” ile “13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Standardı İkinci Gözetim ve Tetkik” çalışmaları öncesinde yapılan ziyarette, kurumlar arası yürütülen faaliyetler görüşüldü. ASÜ’de gerek ISO 9001 gerekse 13811 kapsamında yürütülen çalışmalar olduğunu ve bu alanlardaki faaliyetlerin her aşamasını büyük bir dikkatle takip ettiklerini söyleyen Rektör Şahin, “TSE temsilcileri belirli aralıklarla Üniversitemizde yürütülen faaliyetleri değerlendiriyor. Çalışmalarımızdaki kalite standartlarını belirtilen çerçeveye uygun biçimde yapıyoruz ve bunları geliştirmek istiyoruz. Bu noktada atılan her adım bizim için çok kıymetli” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örün’ün de katıldığı ziyarette, iki gün sürecek olan gözetim ve tetkik çalışmaları istişare edildi.

8084