Biz, Gençlerimize Güveniyoruz ve Her Daim Yanlarındayız

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 19 Mayıs’ın milletin tam bağımsızlığa ulaşma yolunda verdiği onurlu mücadelenin adı olduğunu söyledi.

Şahin, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ülke topraklarının tekrar kazanılması ve bağımsızlığa kavuşma arzusuyla başlayan ve imanla beslenen vatan mücadelesinin üzerinden 104 yıl geçtiğini hatırlan ASÜ Rektörü, “Türk milletine vurulmak istenen esaret zinciri büyük bir inanç ve cesaret ile parçalanmıştır. Umutsuzluğu ve esareti kabul etmeyen milletimiz, inanç dolu yüreğiyle kurtuluşa erişmek için kutlu bir mücadele vermiş ve bu mücadele sayesinde aydınlık yarınlara ulaşılmıştır” dedi. Tarihin her döneminde Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde zorlukları aştığını vurgulayan ASÜ Rektörü, “Kısıtlı imkânlarla kazanılan büyük zaferler ancak bilgi, zekâ ve inanç ışığında elde edilebilir. Tüm kazanımlar yarınlarımızın ışığı olan gençlerimizin çalışmalarıyla daha da yükselecektir. Ülkemiz, teknolojiden sanayiye, kültür-sanattan eğitime, bilişimden güvenliğe kadar geniş bir alanda, muasır medeniyetlerden birisi olma yolunda kararlılıkla ilerlemektedir. Biz, gençlerimize güveniyoruz ve her daim onların yanındayız. Tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” dedi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarih sahnesinde eşine az rastlanır büyük kahramanlığın tüm mimarlarını saygı, sevgi, şükran ve dua ile yâd ediyoruz.”

10515