Akademik Kadro Her Geçen Gün Daha da Güçleniyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, farklı akademik birimlerdeki öğretim üyesi kadrosunun yıllar içinde önemli ölçüde güçlendiğini söyledi.

ASÜ Tıp Fakültesi’nde görev yapan ve unvanda yükselen akademisyenler, Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle cübbelerini giydi. Akademik kadro bakımından ASÜ’nün genelinin ve özelde Tıp Fakültesi’nin gün geçtikçe daha güçlü ve daha köklü bir hale geldiğini vurgulayan Rektör Şahin, “ASÜ henüz 17 yaşında ve bir yükseköğretim kurumu için yolun henüz başında. Ancak genç yaşımıza rağmen önemli başarılara imza atıyoruz. Evrensel ölçekte saygın sıralama kuruluşlarının listelerinde ASÜ, akademik performans bakımından üst basamaklarda. Diğer yandan ülke genelinde, 2000’den sonra kurulan üniversiteler arasında -farklı parametreler bakımından- ilk üç veya ilk beş basamakta yer alıyor. Bunlar son derece önemli göstergeler. Elde ettiğimiz başarılar akademisyenlerimizin ve tüm çalışanlarımızın gayretleriyle olmaktadır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz ve unvanda yükselen akademisyenlerimize başarılar dileriz” dedi.

Yapılan kısa açıklamanın ardından Dr. Öğr. Üyesi unvanı alan Derya Abeş, Mustafa Turgut, Meryem Bekmezci ve Selman Gencer cübbelerini giydi.

4972