Tıp Fakültesi Üçüncü Sınıf Öğrencileri Bu Yıl ASÜ’de Olacak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hem toplumsal sağlık uygulamalarının hem de öğrencilerin eğitiminin niteliğini arttırmak adına yaptıkları çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Şahin, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’yu ziyaret etti. Tıp Fakültesi’ndeki öğrencilerin eğitimi konusunda her iki üniversitenin birlikte çalışmalar yaptığını anımsatan Prof. Şahin, “Öğrencilerimiz belirli bir süre Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde eğitim aldı ve ASÜ Tıp Fakültesi’nin fiziki yapılanmasını tamamlamasıyla, peyderpey Aksaray’a geldi. Üçüncü sınıfta olan öğrencilerimiz de bu yıl Aksaray’a gelecek ve tüm öğrencilerimiz ASÜ çatısı altında toplanmış olacak. Sürecin en başından beri Necmettin Erbakan Üniversitesi bizlere çok değerli katkılar sundu. Sayın Rektör Prof. Zorlu başta olmak üzere tüm ekibine bir kere daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kurumsal iş birliği faaliyetlerimiz ilerleyen süreçte de devam edecek. Sağlık alanında yapılan çalışmaların toplumsal karşılığı çok yüksek. Hem toplumsal sağlık uygulamalarının hem de öğrencilerin eğitimlerinin niteliğini arttırmak adına gayret göstermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Ziyaret esnasında Rektör Şahin’e ASÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gül eşlik etti. Görüşme, plaket takdimleriyle sona erdi.

2182