Rektör Ünüvar’dan Nezaket Ziyareti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, eğitim-öğretim, Ar-Ge, kültür ve sanat faaliyetleri gibi farklı alanlarda yeni projeler geliştirmek adına, bölgedeki üniversiteler başta olmak üzere, yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette kurumsal iş birliklerine dikkat çeken ve bunun birkaç açıdan önemli olduğunu vurgulayan ASÜ Rektörü Şahin, “Kurumsal iş birlikleri hem yeni projeler ortaya koymak hem kaynakları verimli biçimde kullanmak hem de tecrübe paylaşımı açısından çok değerli. Eğitim-öğretim, Ar-Ge, kültür-sanat, bilimsel çalışmalar, topluma dönük hizmetler… Tüm bu alanlarda yeni, farklı ve faydalı çalışmalar üretmek adına kurulan iş birliği ortamlarına katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi. Ankara Üniversitesi ile de öteden bu yana ahenk içerisinde çalıştıklarına dikkat çeken Prof. Şahin, “Sayın Rektörümüze ziyareti münasebetiyle çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Rektör Şahin yaptığı kısa açıklamanın ardından Rektör Ünüvar’a ASÜ kampüsünü anlattı. Ziyaret, hediye takdimleriyle tamamlandı.

1935