Öğrenciler, Mesleği Hem Okulda Hem Sahada Öğrenecek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ortak Eğitim Programını İletişim Fakültesi öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişleteceklerini söyledi.

Rektör Şahin, Aksaray Egemen Gazetesini ziyaret etti. İletişim alanına dair yaşanan gelişmelerin yeni bir öğrenme ve anlamlandırma sürecini de beraberinde getirdiğine dikkat çeken ASÜ Rektörü, bu alana dair her gelişmeyi yakından takip ettiklerini ve öğrencilerin alanında yetkin bireyler olmasını arzu ettiklerini belirtti. Saha tecrübelerinin önem teşkil ettiğine değinen ASÜ Rektörü, “Teorik bilginin pratikte de uygulanması öğrencilerimizin mesleki gelişimleri açısından önemli. Bunu sağlamak adına, Ortak Eğitim Programının kapsamını genişletiyoruz. İletişim Fakültesi de bu program içerisinde dâhil edilecek. Öğrencilerimiz son sınıfı okula gelmeden ve belirli kurallar dâhilinde doğrudan gazete, radyo, televizyon gibi medya kurumlarında, yani sahada tamamlayacak. Bu durum, hem kurumlar, hem de öğrenciler açısından karşılıklı kazanımları ortaya çıkartacak” dedi.

Şahin’e, ziyaretinde, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazahat Altuntaş Duman, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Selahattin Çavuş ve Teknik Bilimler MYO Öğretim Görevlisi Muhammet Gümüşsoy da eşlik etti. 

2122