EPDAD Akreditasyon Ekibi Saha İncelemelerini Tamamladı

Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme Akreditasyon Derneği (EPDAD) ekibi, akreditasyon sürecine giren Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü için gerekli saha incelemelerini tamamladı.

Üç gün süren saha incelemeleri kapsamında ilgili bölümde yürütülen faaliyetler, öğretim, personel, öğrenciler, işbirliği, fiziksel altyapı, yönetim ve kalite güvencesi başlıklı yedi farklı standart alanına göre değerlendirildi. Prof. Dr. Yasemin Aydoğan Başkanlığındaki EPDAD ekibi, ASÜ’de çeşitli ziyaretlerde bulundu ve farklı ekiplerle toplantılar yaptı. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin’le de görüşen heyet, çalışmaların genel çerçevesi hakkında bilgiler aktardı. Rektör Şahin, akreditasyonun, belirli bir alanda önceden belirlenmiş akademik standartların, bir yükseköğretim programı tarafından karşılanıp karşılanmadığının ölçüldüğü bir süreç olduğunu ifade etti. 

ASÜ’deki kalite standartlarını her geçen yıl bir üst faza çıkarmaya gayret gösterdiklerini dile getiren Rektör Şahin, ilerleyen süreçte diğer fakülte ve bölümlerin de benzeri bir akreditasyon süreci içine dâhil edileceğini belirtti.

6018