ASÜ Tıp Fakültesinde 11 Akademisyen Ünvanda Yükseldi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesinde ünvanda yükselen 11 akademisyen için cübbe giyme töreni gerçekleştirildi. İl protokolünün de katıldığı törende üç akademisyen profesör, sekiz akademisyen ise doçent cübbesi giydi.

Hekimliğin asil bir meslek olduğunu ve merkezinde insan olan bu mesleği en iyi şekilde icra edebilecek gençler yetiştirmeye çalıştıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ASÜ Tıp Fakültesinin etkili biçimde büyüdüğünü belirtti. Gerek fiziki gerek akademik gerekse topluma dönük sağlık uygulamaları açısından her gün daha da geliştiklerini ifade eden ASÜ Rektörü, “Vatanımıza, milletimize ve insanlığa büyük bir samimiyet içinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Hekim olmak öncelikle koca bir yürek taşımaktan ve insan olabilmekten geçiyor. Biz, bizlere emanet edilen evlatlarımızı nitelikli, becerikli ve eğitimli bireyler olarak mezun etmenin ve insanlığa sunmanın gayreti içindeyiz” dedi. ASÜ Tıp Fakültesinde öğrenci ve akademisyen sayılarının belirlenen programa uyumlu biçimde arttığını belirten Rektör Arıbaş, ünvanda yükselen akademisyenlerle birlikte fakültedeki profesör sayısının 12’ye, doçent sayısının 24’e, Dr. Öğr. Üyesi sayısının da 34’e yükseldiğini belirtti. Fakültedeki öğrenci sayısı ise 458.

Rektör Arıbaş, fakültedeki çalışmaların ivmesini arttırmak adına ailenin her bir ferdinin ciddi biçimde emek sarf ettiğini belirterek, katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti ve gelecek günlerin bugünden çok daha iyi olacağını vurguladı.

4580